Často kladené dotazy

Lze provádět termovizní měření budov v letním období?

Nelze, pro termovize je potřeba, aby byla venkovní teplota kolem 0°C.

Je potřeba se objednat dopředu?

Běžně vyřizujeme objednávky do 10 pracovních dnů. Pokud však máte přesný termín, kdy chcete termovizní měření provést, potom je z kapacitních důvodů lepší se objednat dopředu.

Je měření termokamerou škodlivé?

Není, termokamera pouze zachycuje neviditelné infračervené záření, nic nevyzařuje.

Musím před měřením v domě/bytě více topit?

Nemusíte, ideální je provádět měření za podmínek, při kterých stavbu běžně využíváte. Je však potřeba, aby byla stavba vytápěna alespoň na 20 °C a to minimálně 24 h před měřením podle druhu stavby.

Kolik stojí jeden snímek termokamerou?

Neúčtuje podle počtu snímku, ale podle času stráveného diagnostikou. Nejsme přeci fotografové.

Někdo mi řekl, že mi stačí pouze pár snímku zvenku. Je to pravda?

Záleží, za jakým účelem chcete termovizní měření provést. Pokud chcete zjistit opravdu všechny vady, pak je nutné objekt zkontrolovat budovu zvenku i zevnitř. Např. okna zvenku nelze zkontrolovat.

Na základě měření termokamerou mi firma řekla, že mám největší úniky tepla stropem. Je o pravda?

Nemusí to být pravda. Podle termosnímku nelze přesně číselně vyjádřit, zda máte větší tepelné ztráty stropy či zdmi. K takovému posouzení je lepší energetický posudek, tepelné ztráty závisí nejen na intenzitě ztrát, ale také na ploše konstrukcí. Termovize slouží k nedestruktivní diagnsotice, zjiťování vad a odhalování tepelných mostů.

Firma mi na základě termovize doporučila zateplit obvodové zdi polystyrénem tloušťky 100 mm. Bude to stačit?

Zřejmě ne, většinou je tloušťka izolantu navržena na 100 mm patrně jen proto, že je to hezké celé číslo. Tloušťky izolací se navrhují dle ČSN 73 0540, nikoliv odhadem. Pro starší objekty zpravidla bývá tato tloušťka nedostatečná.


TRIPLAN s.r.o.

Projekční kancelář specializovaná na energetické hodnocení budov. Zpracováváme průkazy energetické náročnosti budovy (PENB), energetické posudky a energetické audity.
Vytváříme projektové dokumentace zaměřené na snížení energetické náročnosti budovy s využitím dotačních programů Nová zelená úsporám a IROP. Provádíme měření termokamerou.

Najdete nás na adrese

Kancelář
Rudná 847/10
703 00 Ostrava - Vítkovice

T: +420 601 506 507
E: info@triplan.cz

Sídlo společnosti
Lidická 700/19
602 00 Brno–Veveří

Nahoru